دکتر ایمان روغنی / جوانسازی پوست / هایفوتراپی، لیفت صورت بدون جراحی
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

هایفوتراپی، لیفت صورت بدون جراحی

هایفو یک تکنولوژی انقلابی در امور مربوط به لیفت صورت و جایگزین بسیار خوبی بجای استفاده از سوزن و تیغ جراحی است که به وسیله آن می توان از مزایای جوان سازی و لیفت صورت بدون انجام هیچ گونه عمل تهاجمی بهره برد. هایفو با سفت کردن، لیفت و نرم کردن سطح پوست به مبارزه با پیری می رود و چهره شما را جوان تر می کند. شما به راحتی و بدون تحمل رنج و ناراحتی می توانید به نتایج مطلوب خود برسید.

هایفو تراپی چیست؟

هایفو مخفف ترکیبی است که یعنی امواج متراکم فراصوت با شدت بالا. در ابتدا هایفو برای از بین بردن تومورها استفاده می شد اما از سال 2008 تاثیرات آن بر زیبایی هم مورد بررسی قرار گرفت.
هایفو لایه های عمیق پوست را با تکنولوژی متمرکز آلترا سونیک خود مورد هدف قرار می دهد. هایفو بافت های شل شده را محکم می کند و ماکسیمم یک ساعت زمان می برد، غیر تهاجمی است و نیازی به هیچ جراحی ندارد و کمترین میزان نقاهت را دارد.
تنها یک بار انجام هایفو رشد کلاژن را تحریک می کند که این نتیجه در بلند مدت پوست را محکم تر و سفت تر خواهد کرد، چروک ها کاهش می دهد و ظاهری جوان و شاداب به پوست می دهد.
هایفو هیچ آسیبی به پوست نمی رساند چون امواج آلترا سونیک بر لایه های زیرین پوست تمرکز دارند.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

هایفوتراپی برای افراد بالای 30 سال که پوست آنها نسبتا شل شده مناسب است یعنی کسانی که احساس می کنند پوستشان استحکام خود را از دست داده است. مثلا پوست گردن یا غبغبشان افتاده و در حال شدن است و گوشه چشمانشان خط افتاده است.
در این گونه موارد بایستی ابتدا پزشک شما را ویزیت کند تا وضعیت پوست شما را بررسی کند.
اگر پوست شما آسیب زیادی دیده باشد و پوست بسیار شلی داشته باشید به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارید.
هایفوتراپی برای کسانی که بیماری های پوستی و زخم های باز در ناحیه صورت و گردن یا آکنه یا فیلرهای پوستی یا هر ماده تزریق شده در صورت دارند مناسب نیست.
اگر باردار هستید یا شیردهی دارید یا دچار بیماری های پوستی، قلب، کبد و کلیه هستید نباید هایفو انجام دهید، پزشک با مشاوره خود وضعیت شما را برای انجام هایفو ارزیابی می کند و نوع درمان را تعیین می کند.
هایفو جایگزین جراحی صورت نیست ولی اگر شرایط پوستتان برای لیفت آماده است و به جراحی علاقمند نیستید می توانید هایفو انجام دهید. هایفو گزینه بسیار خوبی برای کسانی است که جوان تر هستند و نمی خواهند به این زودی ها جراحی پلاستیک انجام دهند. اما برای کسانی که شل شدگی پوست آنها بسیار قدیمی و زیاد است هایفو درمان بسیار موثری نخواهد بود.

اگر ناحیه زیر یا روی چشم شما دچار پف کردگی و یا شل شدن پوست است می توانید از جراحی بلفاروپلاستی استفاده کنید. معمولا متخصص پوست و مو می تواند با توجه به وضعیت پوست شما از روش های مختلف درمانی و یا ترکیبی از روش های درمانی پوست استفاده کند.


از هایفوتراپی چه انتظاراتی باید داشته باشید؟


بلافاصله بعد از هایفوتراپی می توانید تغییراتی را مشاهده کنید، اما نتایج اصلی بعد از دو تا سه ماه دیده می شوند، این زمانی است که بدن به طور طبیعی شروع به ساختن کلاژن کرده است.
هایفوتراپی به زیبایی و سلامت پوست شما کمک بسیاری خواهد کرد به این ترتیب که:

 • چروک ها را کاهش می دهد،
 • پوست ناحیه گردن را محکم می کند،
 • چانه، ابرو و پلک ها را لیفت می کند،
 • زاویه فک را مشخص می کند،
 • پوست را نرم می کند،
 • خطوط اخم و خنده و دیگر موارد را کم می کند.


هایفوتراپی کجاهای بدن کاربرد دارد؟

 • لیفت کل صورت
 • لیفت زاویه فک
 • از بین بردن غبغب
 • پیکر تراشی
 • افتادگی گونه
 • لیفت ابرو
 • لیفت گردن
 • مینی هایفو


همه افراد می توانند برای اندام مختلفی چون شکم، ران ها، باسن، بازوها و چربی پهلو ها از هایفو استفاده کنند.


هایفوتراپی می تواند چربی ها را آب کند و به بدن فرم بدهد. بعد از اینکه چربی ها از بین رفتند که حدود 4 هفته طول می کشد پوست شروع به کلاژن سازی می کند و سفتی و رنگ و بافت آن بهتر خواهد شد. هایفو در مناطق حساس مثل پلک بالا، پف چشم، خط خنده و گوشه های چشم بیشتر با ابزاری انجام می شود که به آن مینی هایفو می گویند. در هایفو تراپی انرژی آزاد شده از درمان باعث داغ شدن لایه های خاصی در زیر پوست می شود. وقتی دما به حد خاصی برسد سلول ها تخریب می شوند و این باعث تحریک شدن بدن برای ساختن کلاژن بیشتر می شود. لازم نیست شما نگران چیزی باشید زیرا لایه های هدف زیر پوست به خوبی و با دقت برای انجام کار انتخاب شده اند.


هایفوتراپی به چند جلسه درمانی نیاز دارد؟

بیشتر افراد به یک تا سه جلسه درمانی نیاز دارند تا بهترین نتیجه حاصل شود. بسته به میزان افتادگی پوست و واکنش طبیعی بدن به درمان و توان آن برای کلاژن سازی، تعداد جلسات متفاوت خواهد بود. سه ماه طول می کشد تا نتیجه نهایی حاصل شود و طی این مدت اطرافیان شما به خوبی متوجه جوان شدگی پوست شما می شوند بدون اینکه این تغییرات مصنوعی به نظر برسند.

آیا هایفوتراپی آسیب رسان هم هست؟

هایفو از راحت ترین درمان هاست و بین بیماران ممکن است درجه راحتی کمی تفاوت داشته باشد. تنها در زمان انجام هایفو ممکن است کمی احساس ناراحتی داشته باشید. ممکن است زمان انجام کار در جاهایی که به استخوان نزدیک است مانند فک احساس ناراحتی کنید. بلافاصله بعد از هایفو پوست کمی قرمز می شود ولی تا چند ساعت بعد از درمان بکلی برطرف خواهد شد.

چه کارهایی زمان هایفوتراپی انجام می شود؟

 • ابتدا پرستار منطقه مورد نظر را تمیز می کند،
 • شاید قبل از شروع کار از پماد های بی حسی استفاده شود،
 • سپس ژل آلترا ساند روی موضع زده می شود،
 • دستگاه هایفو روی پوست قرار می گیرد،
 • میزان شدت دستگاه تنظیم می شود،
 • دستگاه طبق زمان تجویز شده پزشک شروع به انتقال امواج می کند،
 • در آخر دستگاه بر داشته می شود.


مراقبت ها و نقاهت پس از انجام هایفوتراپی چگونه است؟


هایفوتراپی هیچ دوره نقاهتی ندارد، بلافاصله بعد از درمان می توانید بدون هیچ محدودیت و پیش نیازی به فعالیت های روز مره خود باز گردید.

ممکن است پوستتان در ناحیه درمان کمی برافروخته یا قرمز باشد که با شستشو با آب سرد حس بهتری خواهید داشت.

تا چهار هفته ممکن است محل انجام درمان با تماس احساس درد داشته باشد.

معمولا کمی تورم به وجود می آید که در صورت نیاز با کرم های استروییدی و یخ کنترل می شود.

می توان بلافاصله بعد از هایفو آرایش کرد ولی ما توصیه می کنیم کمترین میزان آرایش را در آن زمان داشته باشید.

شاید کرم های خاصی برای مرطوب کردن و راحتی بیشتر پوست تجویز شود.

بلافاصله بعد از درمان از قرار گیری در معرض آفتاب اجتناب کنید و ضد آفتاب30+ بزنید.

دو تا سه روز بعد از درمان، با پوست محل درمان با احتیاط رفتار کنید. قدم زدن معمولی به عنوان ورزش اشکالی ندارد.

هر گونه علامت بعدی مثل سوزش و بی حسی بسیار نادر و موقتی خواهد بود.

سوالات متداول هایفوتراپی

نکته پایانی

برای اینکه بتوانید از هایفوتراپی بهترین نتیجه را بگیرید سعی کنید با تحقیق و بررسی به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه کنید. متخصص پوست با شناخت جنس پوست شما می توانید بهترین اقدامات درمانی را متناسب پوست شما در نظر بگیرد. گاهی لازم است برای پوست شما از آر اف فرکشنال استفاده شود و گاهی نیز نیاز به مزوتراپی یا کربوکسی تراپی باشد. هر کدام از روش های جوانسازی پوست متناسب هر فرد می تواند نتیجه جداگانه ای در برداشته باشد. بدین ترتیب با مشاوره با یک پزشک خوب و با وجدان می توانید اعتماد کرده و مراحل درمانی پوست خود را سپری کنید.

دکتر ایمان روغنی

دکتر ایمان روغنی

جراح و متخصص پوست و مو، زیبایی و لیزر

عضو آکادمی متخصصین پوست آمریکا و اروپا و انجمن متخصصین پوست ایران می باشد و همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و بروزرسانی اطلاعات و تجهیزات روز دنیا بوده است و به این منظور سفرهای متعددی به کشورهای پیشرفته داشته و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و مو از جمله EADV و IMCAS و… شرکت کرده است.
بیشترین زمینه تبحر و فعالیت دکتر روغنی در تشخیص و درمان کلیه بیماری های پوست و مو و ناخن، انجام تخصصی کلیه لیزرهای پوستی، جوانسازی، هایفوتراپی و انجام کلیه جراحی های زیبایی مانند تزریق بوتاکس، ژل، چربی و نانوفت، لیفت با نخ، زاویه سازی، جراحی پلک، کرایوتراپی، درمان تخصصی زگیل های تناسلی، سابسیژن و درمان اسکارهای آکنه به روش نوین و اختصاصی خودشان، کاشت مو و ابروی طبیعی می باشد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.