دکتر ایمان روغنی / تزریقات زیبایی / عوارض کربوکسی تراپی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

عوارض کربوکسی تراپی

عوارض معمول کربوکسی تراپی شامل تورم، کبودی، درد، قرمزی و احساس گرما در ناحیه تزریق است. این عوارض موقتی هستند و به طور طبیعی در مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابند. اکثر این عوارض در عرض چند روز  و بدون نیاز به درمان خاصی بهبود می‌یابند. مراقبت‌های ساده مانند استفاده از یخ یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) می‌توانند موجب تسکین این عوارض شوند.

عوارض کربوکسی تراپی

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

پف کردن پوست زیر چشم، تورم و کبودی، احساس صدای خش خش در پوست، احساس گرما در ناحیه تزریق و درد و قرمزی از عوارض کربوکسی تراپی است.

پف کردن پوست زیر چشم

پف کردن پوست از عوارض معمول کربوکسی تراپی است. در حین این روش، تزریق گاز دی اکسید کربن باعث افزایش جریان خون و اکسیژن به ناحیه تزریق می‌شود. این باعث ایجاد پف و تورم موقت در ناحیه تزریق، به ویژه در زیر چشم، می‌شود. اما این عارضه معمولاً در عرض چند روز بهبود می‌یابد. بدن شما گاز دی اکسید کربن را جذب می‌کند و این باعث کاهش پف و بهبود پوست می‌شود.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی به باسن

تورم و کبودی

تورم و کبودی از عوارض متداول کربوکسی تراپی هستند. در این روش درمانی، با تزریق دی اکسید کربن به ناحیه مورد نظر، جریان خون افزایش می‌یابد که ممکن است منجر به تورم و کبودی در ناحیه تزریق شود. این عوارض معمولاً موقتی هستند و در عرض چند روز به طور طبیعی بهبود می‌یابند. با اطمینان از اینکه عوارض در حد معقولی هستند و بهبود خواهند یافت، می‌توانید بعد از جلسه تزریق، روش‌های خنک کننده و ضدالتهابی مانند استفاده از یخ یا پنبه به دست آوردن را امتحان کنید.

تورم از عوارض کربوکسی تراپی

صدای خش خش در پوست

صدای خش خش در پوست و احساس گرما، خارش یا سوزش پس از جلسه کربوکسی تراپی ممکن است از عوارض معمول این روش باشد. هنگامی که گاز دی اکسید کربن به پوست تزریق می‌شود، باعث افزایش گردش خون و اکسیژناسیون در ناحیه مورد درمان می‌شود. این ممکن است باعث ایجاد احساس گرما، خارش و سوزش در پوست شود. این عوارض معمولاً در عرض ۲۴ ساعت پس از جلسه کربوکسی تراپی ادامه دارند و سپس بهبود می‌یابند.

بیشتر بخوانید: لیفت صورت

درد و قرمزی

درد و قرمزی نیز از عوارض ممکن کربوکسی تراپی هستند. هنگامی که دی اکسید کربن به ناحیه مورد تزریق تزریق می‌شود، ممکن است ناحیه مورد نظر درد، تورم و قرمزی نشان دهد. این علائم معمولاً موقتی هستند و در عرض چند روز به طور طبیعی بهبود می‌یابند. با اطمینان از اینکه عوارض در حد معقولی هستند و بهبود خواهند یافت، می‌توانید از روش‌های تسکین دهنده مانند استفاده از یخ یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده کنید.

درد از عوارض کربوکسی تراپی

احساس گرما در ناحیه تزریق

احساس گرما در ناحیه تزریق بعد از کربوکسی تراپی ممکن است یکی از عوارض آن باشد. دی اکسید کربن که به ناحیه تزریق تزریق می‌شود، می‌تواند باعث افزایش جریان خون و گرم شدن ناحیه مورد تزریق شود. این علائم معمولاً موقتی هستند و در عرض چند روز به طور طبیعی کاهش می‌یابند. احساس گرما همراه با تورم، قرمزی و درد می‌تواند از واکنش پوست به تزریق دی اکسید کربن باشد. با اطمینان از اینکه عوارض در حد معقولی هستند و بهبود خواهند یافت، می‌توانید از روش‌های تسکین دهنده مانند استفاده از یخ یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی صورت

نتیجه‌گیری

عوارض کربوکسی تراپی شامل پف  کردن پوست و تورم موقت پوست، صدای خش خش در پوست، احساس گرما، خارش و سوزش در ناحیه تزریق است. این عوارض در عرض چند روز بهبود می‌یابند.

سوالات متداول

دکتر ایمان روغنی

دکتر ایمان روغنی

جراح و متخصص پوست و مو، زیبایی و لیزر

عضو آکادمی متخصصین پوست آمریکا و اروپا و انجمن متخصصین پوست ایران می باشد و همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و بروزرسانی اطلاعات و تجهیزات روز دنیا بوده است و به این منظور سفرهای متعددی به کشورهای پیشرفته داشته و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و مو از جمله EADV و IMCAS و… شرکت کرده است.
بیشترین زمینه تبحر و فعالیت دکتر روغنی در تشخیص و درمان کلیه بیماری های پوست و مو و ناخن، انجام تخصصی کلیه لیزرهای پوستی، جوانسازی، هایفوتراپی و انجام کلیه جراحی های زیبایی مانند تزریق بوتاکس، ژل، چربی و نانوفت، لیفت با نخ، زاویه سازی، جراحی پلک، کرایوتراپی، درمان تخصصی زگیل های تناسلی، سابسیژن و درمان اسکارهای آکنه به روش نوین و اختصاصی خودشان، کاشت مو و ابروی طبیعی می باشد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هجده =