دکتر ایمان روغنی / تزریقات زیبایی / تزریق فیلر خط گونه [ دکتر ایمان روغنی، متخصص و جراح پوست و مو]
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تزریق فیلر خط گونه [ دکتر ایمان روغنی، متخصص و جراح پوست و مو]

تزریق فیلر خط گونه نتایج مطلوبی را در افراد دارای گونه‌های کم حجم، افتاده یا فرورفته به همراه دارد و سبب جوان‌تر و متعادل‌تر نشان دادن چهره می‌شود. فیلرهای مورد استفاده در تزریق گونه معمولا بر پایه هیالورونیک اسید هستند که به طور موقت و بدون نیاز به جراحی، باعث افزایش حجم و برجستگی این ناحیه می‌شوند.تزریق این فیلرها علاوه بر پر کردن خطوط و چین و چروک‌های موجود در ناحیه گونه، می‌تواند در جوان‌سازی و زیبایی صورت نیز نقش موثری ایفا کند. در این نوشته، در خصوص روش تزریق، مزیت‌ها و اینکه چه افرادی می‌توانند از این روش زیباسازی چهره استفاده کنند، صحبت می‌کنیم. اگر قصد انجام این کار را دارید، بهتر است در ابتدا آشنایی بیشتری با آن پیدا کنید.

تزریق فیلر خط گونه

روش تزریق فیلر در گونه چگونه است؟

1. آماده سازی: این روش معمولا توسط یک متخصص پوست یا جراح زیبایی انجام می‌شود. قبل از شروع، صورت فرد تمیز شده و از یک  بی‌حس کننده موضعی برای به حداقل رساندن درد و  ناراحتی در طول تزریق استفاده می‌شود.

2. علامت‌گذاری نقاط تزریق: در فرایند تزریق فیلر در گونه یکی از مراحل مهم، علامت‌گذاری نقاط تزریق است. قبل از شروع تزریق، پزشک متخصص نقاط مورد نظر برای تزریق فیلر را روی صورت بیمار علامت‌گذاری می‌کند. علامت‌گذاری نقاط تزریق اهمیت بسیاری دارد، زیرا به پزشک کمک می‌کند تا نواحی مورد نظر برای تزریق را با دقت تعیین کند و از توزیع صحیح و یکنواخت فیلر در ناحیه مورد نظر مطمئن شود.

3. متخصص پوست از یک سرنگ با سوزن ظریف برای تزریق مواد پرکننده به نواحی مورد نظر استفاده می‌کند. فیلر مورد استفاده معمولا یک ماده مبتنی بر اسید هیالورونیک است که به افزایش حجم و کانتور گونه‌ها کمک می‌کند.

4. محل‌های تزریق: گونه به چهار ناحیه مجزا تقسیم می‌شود که به نام‌های V1 تا V4 شناخته می‌شوند. متخصص پوست 0.2 سی سی (یا بیشتر، بسته به نیاز فرد) فیلر را به هر یک از این نواحی تزریق می‌کند. تزریق به صورت مخزنی انجام می‌شود، به این معنی که فیلر در یک نقطه تزریق شده و سپس با بیرون کشیدن سوزن به تدریج پخش می‌گردد. این تکنیک به اطمینان از توزیع یکنواخت فیلر و کنترل دقیق حجم اضافه شده کمک می‌کند.

5. مالش پوست: بعد از تزریق، پزشک متخصص محل تزریق را به آرامی ماساژ می‌دهد تا از توزیع یکنواخت فیلر مطمئن شود.

نکته: تکنیک و حجم تزریق بر اساس آناتومی هر فرد، نتیجه دلخواه و  تشخیص متخصص پوست یا جراح زیبایی که این روش را انجام می‌دهد، متفاوت است.

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر تزریق فیلر در تهران

تزریق فیلر خط گونه برای چه افرادی مناسب است؟

1. کاهش حجم ناشی از افزایش سن: با افزایش سن، لایه‌های چربی طبیعی در گونه‌های ما کاهش می‌یابد که منجر به ظاهری گود یا توخالی می‌شود. اگر شما جزو کسانی هستید که با بالا رفتن سن، دچار کاهش چربی در گونه‌های خود شده‌اید این روش برای شما مناسب و کاربردی است.

2.  اگر به صورت ژنتیکی گونه‌های صاف و  کم حجمی دارید، تزریق فیلر گونه می‌تواند باعث افزایش حجم و تقویت استخوان‌های گونه و ایجاد تعادل در اجزای صورت  شما گردد.

3. عدم تقارن صورت: عدم تقارن صورت، که در آن یکی از گونه‌ها صاف و کم حجم‌تر از دیگری به نظر می‌رسد، می‌تواند با تزریق فیلر گونه برطرف شود. با تزریق مناسب و اصولی فیلر برای متعادل کردن حجم و خطوط، می توانید به ظاهر متقارن‌تری در صورت دست پیدا کنید.

4. لیفت غیر جراحی گونه: تزریق پرکننده گونه می‌تواند جایگزین غیر جراحی برای روش لیفت گونه باشد. با افزودن حجم و تغییر موقعیت بافت گونه، پرکننده‌ها می‌توانند اثر لیفتینگ ظریفی ایجاد کنند و در نتیجه ظاهری برجسته‌تر و جوان‌تر ایجاد کنند.

نکته: برای تعیین مناسب بودن تزریق فیلر گونه برای شما، مهم است که با متخصص پوست و مو و زیبایی واجد شرایط مشورت کنید. متخصص، آناتومی صورت شما را ارزیابی می‌کند و هر گونه سابقه پزشکی یا موارد منع مصرف را در نظر می‌گیرد تا مطمئن شود که این روش برای شما ایمن و مناسب است.

بیشتر بخوانید: فیلر خط خنده

تزریق فیلر گونه برای چه افرادی مناسب است؟

مزیت‌های تزریق فیلر خط گونه

1. راحتی و عدم نیاز به بیهوشی: تزریق فیلر به گونه می‌تواند در مطب پزشک یا کلینیک انجام شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. برای افزایش راحتی در فرایند تزریق نیز  از مواد بی‌حس کننده استفاده می‌شود.

2. زمان بازیابی سریع: تزریق فیلر به گونه، دوره نقاهت طولانی ندارد. پس از تزریق، می‌توانید به طور مستقیم به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید.

3. فیلرهای استفاده شده برای گونه‌ها معمولا دارای مدت دوام متوسطی هستند. این بدان معنی است که پس از تزریق فیلر، نتایج آن به صورت نسبتا طولانی مدت ماندگار هستند. اما در طول زمان، فیلر به صورت تدریجی توسط بدن جذب می‌شود و به حالت اولیه برمی‌گردد. این مزیت برای افرادی که می‌خواهند به صورت موقت از نتیجه‌ی تزریق فیلر استفاده کنند، مناسب است.

4. عوارض جانبی کمتر: تزریق فیلر با گونه عوارض جانبی کمتری نسبت به روش‌های جراحی مانند پروتز گونه دارد. با انتخاب پزشک ماهر و متخصص و رعایت توصیه‌های پس از تزریق، احتمال عفونت و عوارض جانبی دیگر به حداقل می‌رسد.

5. قابلیت تعدیل: بعد از تزریق فیلر به گونه، می‌توان تا حدودی شکل و مدل آن را تغییر داد. اگر به نتیجه دلخواه نرسیدید، پزشک می‌تواند ژل بیشتری تزریق کند و شکل گونه را تغییر دهد.

6. هزینه کمتر: هزینه تزریق فیلر به گونه در مقایسه با روش‌های جراحی مانند پروتز گونه کمتر است.

بیشتر بخوانید: مراقبت‌های بعد از فیلر خط خندهمراقبت‌ها

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر گونه

1. استفاده از کمپرس سرد: بلافاصله پس از تزریق فیلر، می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. این کار می‌تواند به کاهش تورم و التهاب کمک کند. باید کمپرس سرد را به مدت کوتاهی روی محل تزریق قرار دهید تا از احتمال آسیب به پوست جلوگیری شود.

2. اجتناب از ماساژ یا فشار: پس از تزریق فیلر، بهتر است از ماساژ دادن یا فشار آوردن به محل تزریق شده خودداری کنید. این کار ممکن است منجر به جا به جایی فیلر شده و نتایج نامطلوبی را به همراه داشته باشد.

3. در روزهای بعد از تزریق فیلر، تلاش کنید از قرارگیری در محیط‌های گرم و فعالیت‌هایی که باعث برافروختگی صورت می‌شوند، خودداری کنید. گرما ممکن است باعث بیشتر شدن تورم و التهاب در ناحیه تزریق شده گردد.

4. خوابیدن در حالت مناسب: در هنگام خواب، سعی کنید سرتان را بالاتر از حالت معمول قرار داده و روی صورت نخوابید. این کار می‌تواند جلوی وارد شدن فشار به ناحیه تزریق شده را بگیرد.

5. شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق فیلر به خانه بروید و به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. تزریق فیلر نیاز به استراحت و بستری ندارد.

نتیجه‌گیری

در این متن، راجع به تزریق فیلر خط گونه صحبت و اشاره کردیم که تزریق فیلر به گونه یکی از روش‌های پرطرفدار برای افزایش حجم و بازسازی فرم گونه‌ها است. این روش از طریق تزریق ژل حاوی اسید هیالورونیک به گونه‌ها انجام می‌شود و موجب برجسته‌تر شدن و پر شدن گونه‌ها می‌گردد. در مجموع، ​تزریق فیلر، روش امن و موثر برای بهبود ظاهر گونه‌ها محسوب می‌شود، اما توجه به رعایت دستورالعمل‌های پس از تزریق ضروری است تا نتایج مطلوب حاصل شود.

دکتر ایمان روغنی

دکتر ایمان روغنی

جراح و متخصص پوست و مو، زیبایی و لیزر

عضو آکادمی متخصصین پوست آمریکا و اروپا و انجمن متخصصین پوست ایران می باشد و همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و بروزرسانی اطلاعات و تجهیزات روز دنیا بوده است و به این منظور سفرهای متعددی به کشورهای پیشرفته داشته و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و مو از جمله EADV و IMCAS و… شرکت کرده است.
بیشترین زمینه تبحر و فعالیت دکتر روغنی در تشخیص و درمان کلیه بیماری های پوست و مو و ناخن، انجام تخصصی کلیه لیزرهای پوستی، جوانسازی، هایفوتراپی و انجام کلیه جراحی های زیبایی مانند تزریق بوتاکس، ژل، چربی و نانوفت، لیفت با نخ، زاویه سازی، جراحی پلک، کرایوتراپی، درمان تخصصی زگیل های تناسلی، سابسیژن و درمان اسکارهای آکنه به روش نوین و اختصاصی خودشان، کاشت مو و ابروی طبیعی می باشد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =