دکتر ایمان روغنی / لیزر پوست / بهترین روش برای پاک کردن تاتو
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

بهترین روش برای پاک کردن تاتو

 

تاتو کردن این روز ها توسط بسیاری از افراد انجام می شود. اما در برخی از موارد به دلایل مختلفی افراد دوست دارند که برای پاک کردن تاتو اقدام کنند.

اما همانطور که می دانید این اقدام یعنی پاک کردن تاتو ابداً کار ساده ای نیست. به همین دلیل یکی از پرسش هایی که همواره از سوی بسیاری از افراد مطرح می شود این است که بهترین روش برای پاک کردن تاتو کدام است؟

در ادامه این مقاله می خواهیم به بهترین روش پاک کردن تاتو یعنی لیزر کردن اشاره کنیم و در نهایت از مزایای آن مباحثی را عنوان کنیم.

لیزر کردن برای پاکسازی تاتو

لیزرها از مهم ترین ابزارهایی هستند که در این روز ها در حوزه های مختلفی همچون درمانی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند.

اما یکی از مهم ترین کاربرد هایی که لیزر ها دارند پاک کردن تاتو است.

لیزر کیوسوئیچ در طی چن جلسه لیزر کردن باعث از بین رفتن و تخریب رنگدانه ها می گردد و رنگدانه های تاتو به مرور به طور کلی جذب می شوند.

کیوسوئیچ یک قابلیت در برخی انواع دستگاه های لیزر است که می تواند در یک مرحله پالس لیزری بسیار قدرت مند را به ناحیه مورد نظر ساطع کند. زمانی که این پالس قدرتمند به رنگدانه ها می رسد آن ها را منفجر می کند. همین مساله باعث از بین رفتن آن ها می شود.

 

مزایای پاک کردن تاتو با لیزر

از مهم ترین مزایای لیزر کردن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیزرها در کوتاه ترین زمان و کمترین تعداد جلسات تاتو ها را از بین می برند.
 • بکار گیری لیزر ها با کمترین عارضه و روشی بدون خطر و ایمن هستند.
 • هزینه این روش درمانی نسبت به نتیجه ای که حاصل می کند کاملاً منطقی است.

پاک کردن تاتو با لیزر چقدر طول می کشد؟

عوامل مختلفی در تعیین مدت زمان برای از بین بردن رنگ تاتو ها نقش دارند.

 • رنگ تاتو
 • محلی که در آن تاتو انجام داده اید؛ در واقع نواحی مختلف بدنی تاتو انجام می شود که در برخی نقاط پاک کردن تاتو مدت زمان کمتری به خود اختصاص می دهد
 • فاصله زمانی بین انجام تاتو و پاک کردن آن

به طور کلی حداقل سه جلسه و حدکثر 10 جلسه برای پاک کردن تاتو نیاز است.

افراد مختلف بسته به شرایطی که تجربه می کنند یک تعداد جلسات لیزر درمانی مشخصی را باید پشت سر بگذارند.

توصیه می کنیم در صورتی که می خواهید آگاه شوید که برای شما چند جلسه لازم است به بهترین متخصصین در این زمینه مراجعه کنید و بعد از معاینات و بررسی ها بخواهید که برای شما تعداد جلسات تقریبی برآورد شود.

پاک کردن تاتو با لیزر آیا درد دارد؟

تاحدودی این روند می تواند با درد هایی همراه باشد. اما برای پیشگیری از بروز درد در محل مورد نظر از انواع کرم های بیحسی استفاده می کنند. به همین دلیل در طول روند لیرز کردن تاتو دردی را متوجه نخواهید شد.

بهترین کاندیداها برای پاک کردن تاتو ها با لیزر

 • افرادی که به بیماری خاصی مبتلا نیستند
 • زنانی که باردار و شیرده نیستند
 • افرادی که حساسیت های خاصی ندارند و از دارو های ویژه ای برای درمان عارضه های مختلف استفاده نمی کنند
 • افرادی که دچار اختلال در سیستم ایمنی بدن نیستند

زنان باردار و شیرده باید صبر کنند تا این دوره را پشت سر بگذارند سپس با مشورت های متخصصین برای لیزر کردن تاتو ها اقدام کنند.

مراقبت های بعد از پاک کردن تاتو با لیزر

رعایت کردن موارد زیر می تواند باعث تسریع در روند بهبود بعداز پاک کردن تاتو با لیزر شود، این موارد عبارتند از :

 • پرهیز از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب
 • نوشیدن آب کافی
 • پرهیز از کشیدن سیگار
 • استفاده از پمادهای موضعی
 • استفاده از کمپرس سرد

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر

هزینه ای که برای لیزر کردن دریافت می شود با توجه به تعداد جلسات، بزرگی یا کوچکی تاتو و نیز سایر عوامل دیگر تعیین می شود. برای مثال محل جغرافیایی مرکز یا مطب متخصصینی که به آنها مراجعه می کنید نیز در کاهش یا افزایش میزان هزینه های مربوط به لیزر کردن دخیل هستند.

خاتمه

در طول مقاله تلاش مان بر این بود که بتوانیم به ارائه اطلاعاتی در زمینه بهترین روش پاک کردن تاتو در اختیار شما قرار دهیم. توصیه می کنیم در صورتی که پرسشی در این زمینه دارید آن را در بخش کامنت ها با درمیان بگذارید تا در اسرع وقت آن را پاسخ گوییم.

 

 

دکتر ایمان روغنی

دکتر ایمان روغنی

جراح و متخصص پوست و مو، زیبایی و لیزر

عضو آکادمی متخصصین پوست آمریکا و اروپا و انجمن متخصصین پوست ایران می باشد و همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و بروزرسانی اطلاعات و تجهیزات روز دنیا بوده است و به این منظور سفرهای متعددی به کشورهای پیشرفته داشته و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و مو از جمله EADV و IMCAS و… شرکت کرده است.
بیشترین زمینه تبحر و فعالیت دکتر روغنی در تشخیص و درمان کلیه بیماری های پوست و مو و ناخن، انجام تخصصی کلیه لیزرهای پوستی، جوانسازی، هایفوتراپی و انجام کلیه جراحی های زیبایی مانند تزریق بوتاکس، ژل، چربی و نانوفت، لیفت با نخ، زاویه سازی، جراحی پلک، کرایوتراپی، درمان تخصصی زگیل های تناسلی، سابسیژن و درمان اسکارهای آکنه به روش نوین و اختصاصی خودشان، کاشت مو و ابروی طبیعی می باشد.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

انواع لیزرهای پوست

انواع لیزرهای پوست

انواع لیزرهای پوست اعم از لیزر موهای زائد،لیزر پوست برای رفع جای جوش،لیزر پوست برای لک و… با هدف درمانی و زیبایی انجام می شود و چنانچه زیر نظر متخصص پوست و مو و دستگاه های مناسب انجام گیرد نتایج درخشانی را مشاهده خواهید کرد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.