دسته: زیبایی
بازدید: 2856

PZ11

 

محصولات آرایشی و بهداشتی هم درست مانند شیشه شیر داخل یخچال تاریخ انقضا دارند. پس بهتر است بدانید که باید کدامیک را نگاه داريد، کدامیک را دور بيندازيد و کدامیک برای سلامتی‌تان مضر است.
دکتر جسیکا وو، دستیار پروفسور درماتولوژی بالینی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و همچنین یک متخصص پوست خصوصی در لوس آنجلس، می‌گوید: «اکثر محصولات زیبایی طوری طراحی شده‌اند که مدت‌های طولانی تازگی و طراوت خود را حفظ کنند اما بعد از سپری شدن این مدت، به تدریج تجزیه مي‌شوند بنابراین کارایی اولیه خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل است که ممکن است آرایشتان خود به خود پاک شود یا تغییر رنگ بدهد یا اینکه در بدترین حالت دچار عفونت شوید.» ما در اینجا به روش‌های تضمین سلامتی و زیباییتان در هر زمان از سال اشاره می‌کنیم.

 


چه زمانی باید ریمل را دور انداخت
چشم نسبت به عفونت‌های باکتریایی بسیار آسیب پذیر است بنابراین توجه به تاریخ انقضا بسیار مهم است.
• خطرات بهداشتی:
دکتر وو می‌گوید: «شما ریمل را در نزدیکی چشم استفاده می‌کنید. همچنین مایع بودن ریمل باعث می‌شود که درصد رشد باکتری‌ها در آن افزایش یابد. هربار که ریمل را به درون تیوپ آن وارد می‌کنید، خطر ابتلا به عفونت‌های چشمی را افزایش می‌دهید.»
• زمان جایگزینی:
دکتر وو می‌گوید: «در مقایسه با سایر محصولات آرایشی، عمر ریمل تنها دو تا سه ماه پس از باز شدن است. مداد چشم طولانی‌ترین عمر مصرف را دارد - حدود یک سال - اما دور انداحتن مدادهای قدیمی بسيار مهم است.
• نحوه افزایش دوام:
«یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش عمر مفید مداد چشم آن است که هر بار قبل از استفاده آن را تیز کنید.»


چه زمانی باید از دست لوسیون‌ها و اسکراپ‌ها خلاص شد
ممکن است به ندرت به فکر استفاده از اسکراپ بدن که در کنج قفسه مواد آرایشی فراموش شده است، بیفتید اما این یادآوری بسیار ضروری است.
• خطرات بهداشتی:
دکتر مایکل گرین متخصص پوست در شهر نیویورک می‌گوید: «در طول سالیان، من بیماران زیادی را دیده‌ام که به خاطر استفاده از اسکراپ ها بر روی سینه یا پشتشان آکنه دارند.» میشل معتقد است که خطرات بهداشتی ناشی از استفاده محصولات زیبایی در حمام ریشه در رطوبت دائمی آنها و فراهم بودن زمینه پرورش باکتری در آنها دارد.
• زمان جایگزینی:
اگر متوجه هر گونه سفتی یا تغییر رنگ در محصولات زیبایی مورد استفاده در حمام شدید، باید آن را به سرعت دور بیندازید.
• نحوه افزایش دوام:
اگر از ابزارهای ویژه‌ای برای مالیدن اسکراپ‌ها بر روی بدن استفاده می کنید، حتماً پس از هر بار شستشو آن را به دقت بشویید و آویزان کنید تا خشک شود.


چه زمانی باید رژلب را دور انداخت
رژلب در معرض تماس زیاد با دست است به خصوص اگر از دست برای بیرون آوردن آن از داخل تیوپ استفاده شود.
• خطرات سلامتی:
وو می‌گوید: «تب خال یکی از برجسته‌ترین عوارض مرتبط با استفاده از رژلب های قدیمی یا آلوده است. در صورت ابتلا به این مشکل، تمامی محصولات مرتبط را دور بیندازید.»
• زمان جایگزینی:
وو می‌گوید: «مانند ریمل، رژلب هم از جمله محصولات زیبایی و آرایشی است که مصرف بسیار زیاد دارد، بنابراین فقط باید آن را حدود شش ماه نگاه دارید. همچنین تغییر رنگ غیر طبیعی یا متساعد شدن بوهای غیرعادی نشانه منقضی شدن زمان مصرف رژلب است.»
• نحوه افزایش دوام:
هر چه كمتر از يك رژ لب استفاده كنيم دوام آن طولاني‌تر خواهد شد. همچنين به اشتراک نگذاشتن يكي ديگر از راه‌هاي طولاني‌تر شدن دوام رژ لب است.

پیاده سازی و پشتیبانی : گروه طراحی وب گستران پارسیان